facebook
Usuwanie zbędnego owłosienia
Centrum Medycyny Estetycznej Hipokrates » Usługi » Laser frakcyjny CO2 » Usuwanie zbędnego owłosienia
Tradycyjne metody usuwania włosków, takie jak golenie, wyrywanie czy wosk dają efekty tymczasowe. Depilacja laserowa jest trwałą, szybką i niemal bezbolesną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Ponadto jest ona całkowicie bezinwazyjna, ponieważ działa powierzchniowo, nie naruszając delikatnej struktury skóry. W naszym Centrum Medycznym Hipokrates można skorzystać z bardzo skutecznych zabiegów depilacji laserowej w Szczecinie. Dysponujemy sprzętem najwyższej jakości, który pozwala na usunięcie zbędnego owłosienia szybką i mało inwazyjną metodą. Zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów.
Depilacja laserowa polega na trwałym uszkodzeniu struktury włosa poprzez odpowiednio dobrane parametry wiązki lasera. Emitowane światło lasera jest absorbowane przez melaninę. Jest to barwnik znajdujący się w melanocytach,
który nadaje włosom określoną barwę. Pochłonięcie wiązki światła przez komórkę zawierającą melaninę wiąże się z przekazaniem dużej ilości energii. Skutkuje to zniszczeniem mieszka włosowego oraz cebulki włosa, który pozostaje w fazie anagenu, czyli fazie wzrostu.
Potrzeba kilkukrotnego przeprowadzenia zabiegu laserowego usuwania owłosienia wynika ze specyfiki wzrostu
włosów. Wyróżniamy ich trzy stadia rozwojowe:
Zabieg depilacji laserowej musi zostać powtórzony kilkukrotnie dlatego, że wiązka światła lasera działa jedynie na
włoski znajdujące się w fazie wzrostu (anagen). W tym stadium naraz znajduje się około 40-80% włosów, pozostała
część przebywa w fazie przejściowej (katagen) lub fazie spoczynku (telogen), na które laser nie wykazuje
destrukcyjnego działania. Dlatego też aby uzyskać jak najbardziej pożądane efekty depilacji, należy powtórzyć
zabieg kilka razy, tak aby mieć pewność, że wszystkie włoski przeszły w fazę wzrostu, gwarantującą ich trwale
zniszczenie przez laser. Zaleca się powtórzenie zabiegów około 6 – 8 razy.
Depilacja laserowa to zabieg przynoszący wiele korzyści :
trwałość efektów, skuteczność laseroterapii oraz bezpieczeństwo.
Trwałość rezultatów zachowana jest przez wiele lat (przy stosowaniu pojedynczych zabiegów uzupełniających), co daje ogromną wygodę i poczucie komfortu w każdej sytuacji.
Skuteczność laserowego usuwania owłosienia to niemal stuprocentowe usunięcie niechcianych włosków nawet na najdelikatniejszej skórze twarzy, pach czy okolic bikini.
Bezpieczeństwo depilacji laserowej przejawia się przede wszystkim brakiem skutków ubocznych oraz podrażnień i uszkodzeń skóry po zabiegu. Jest to także zabieg polecany osobom z tendencją do wrastania włosków, u których inne metody depilacji mogą prowadzić np. do zapalenia mieszków włosowych.
Ogromną zaletą zabiegu depilacji laserowej, przeprowadzanej w naszym centrum Medycznym Hipokrates w Szczecinie jest niezwykły komfort, wygoda i oszczędność czasu, który trzeba by było poświęcać regularnie na usuwanie owłosienia tradycyjnymi metodami. Podejmując zabieg laserowego usuwania włosów można cieszyć się gładkim, pięknym ciałem każdego dnia i mieć pewność, że żadna sytuacja w życiu codziennym nie będzie krępująca z powodu niedokładnej depilacji.
Zbędne owłosienie różnych partii ciała. Zabieg laserowej epilacji wskazany jest również jako terapia wspomagająca zaburzeń endokrynologicznych jak hirsutyzm . Jest to także alternatywa dla osób, które mają odczyny zapalne po stosowaniu mechanicznych metod depilacji oraz problem z wrastającymi włoskami.
Najlepiej na działanie lasera reagują włosy ciemne, z dużą ilością barwnika.
Przed zabiegiem należy ogolić strefę zabiegu. Nie wolno usuwać mechanicznie owłosienia (woskowanie, pęseta, depilator mechaniczny) przez około miesiąc przed planowanym zabiegiem. Należy również zrezygnować z opalania się zarówno przed jak i po zabiegu, jak i używania samoopalacza oraz balsamów brązujących.
Na uprzednio ogoloną i odpowiednio oczyszczoną skórę, nakładany jest żel. Następnie przykładana jest głowica lasera generująca impuls, którego ilość zależy od strefy zabiegu oraz rodzaju owłosienia.
Podczas zabiegu można odczuwać dyskomfort w postaci delikatnego pieczenia, który przede wszystkim zależy od osobniczej wrażliwości, strefy zabiegu jak również kondycji włosów.
Kilka godzin po zabiegu może utrzymywać się rumień oraz obrzęk okołomieszkowy. Objawy te świadczą o reakcji skóry na laser i samoistnie znikają.
Nie należy opalać skóry przez co najmniej 4 tygodnie, gdyż grozi to postaniem przebarwień. Zaleca się również rezygnację ze stosowania kosmetyków na bazie alkoholu.
Efekt usunięcia 80-90 % włosów obserwuje się po 6-8 zabiegach. Jeśli po pewnym czasie odrosną będą zdecydowanie cieńsze, rzadsze i jaśniejsze. Można wówczas wykonać zabieg przypominający.
Emitowane światło lasera jest absorbowane przez melaninę. Jest to barwnik znajdujący się w melanocytach, który nadaje włosom barwę. Pochłonięcie wiązki światła przez komórkę zawierającą melaninę wiąże się z przekazaniem dużej ilości energii. Skutkuje to zniszczeniem mieszka włosowego oraz cebulki włosa, który pozostaje w fazie anagenu, czyli fazie wzrostu. W tym stadium znajduje się około 40-80% włosów, dlatego też do uzyskania jak najbardziej pożądanego efektu depilacji zabieg powinien być powtórzony kilka razy.