facebook
Laser frakcyjny CO2
Centrum Medycyny Estetycznej Hipokrates » Usługi » Laser frakcyjny CO2
Szybkie efekty i wyraźną poprawę lubi chyba każdy. Do tych właśnie osób skierowane są zabiegi laserem frakcyjnym, które całkowicie regenerują skórę oraz stymulują do intensywnego wytwarzania kolagenu.
Likwidują wiotkość i poprawiają elastyczność.
Działanie lasera frakcyjnego oparte jest na generowaniu wielu uszkodzeń kolumnowych, które sięgają skóry właściwej. Otoczenie ich skórą nieuszkodzoną aktywuje szybki proces gojenia i produkcję kolagenu, co przekłada się na znaczące odmłodzenie skóry. Głębokość, na którą wnika wiązka lasera jest zależna od energii impulsu, maksymalny zasięg to 2,5mm. Laser frakcyjny to narzędzie niezwykle precyzyjne, dzięki czemu ma ono zastosowanie na każdej, nawet najmniejszej i wrażliwej partii ciała, w tym na skórze twarzy, szyi, dekoltu, ramion czy dłoni.
25+ – to okres kiedy skóra z jednej strony jest delikatna, z drugiej
posiada najlepsze predyspozycje do regeneracji i wykazuje krótszy czas gojenia. Dla osób pomiędzy 25 a 35 rokiem życia zaleca się wykonywanie zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego o niskiej mocy, co 10-12 miesięcy. Efekt końcowy to odświeżona i wypielęgnowana skóra, odpowiednio zabezpieczona przed powstawaniem pierwszych zmarszczek.
35+ – osoby po trzydziestce powinny korzystać z nieco silniejszych ustawień lasera frakcyjnego. Zabiegi zaleca się powtarzać co 10-12 miesięcy. Można także podjąć serię słabszych zabiegów w odstępach 4-6 tygodni. Efekt końcowy zabiegu to widoczna poprawa struktury skóry, dzięki stymulacji produkcji świeżego kolagenu.
45+ – osobom po czterdziestce zaleca się wykonywanie serii 2-3 silniejszych zabiegów w ciągu roku. W przypadku osób starszych, ilość i częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie.
Laser CO2 ma szerokie zastosowanie w leczeniu blizn:
Taki zabieg działa również odmładzająco na drobne i głębokie zmarszczki.
Wskazaniem do zabiegu są również poszerzone pory, przebarwienia oraz niejednolity odcień skóry.
Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania
Właściwy zabieg poprzedza znieczulenie miejscowe w postaci aplikacji kremu o działaniu anestetycznym, dlatego nie jest on szczególnie bolesny. Można jednak odczuwać lekki dyskomfort. Następnie lekarz przesuwa głowicę lasera nad strefą zabiegu, „dziurkując” ją mikroskopijnymi kraterami, między którymi pozostają miejsca nienaruszonej tkanki.
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta, mogą pojawić się punktowe krwawienia oraz pieczenie. Następnie pojawiają się strupki, skóra brązowieje i zaczyna się łuszczyć. Objawy te mijają w ciągu tygodnia. Natomiast całkowite wygojenie powinno nastąpić w przeciągu 2 tygodni.
Przez pierwszą dobę nie należy moczyć miejsca poddanego zabiegowi a powstały strupek nawilżać odpowiednio przypisanym kremem. Po kilku dniach strupki odpadają, ukazując zaczerwieniony naskórek. Nie należy zdrapywać złuszczających się strupków ani stosować substancji drażniących, np. na bazie alkoholu. Obowiązkowa jest ochrona przed promieniowaniem UV okolicy zabiegu.
Wyraźną poprawę można zaobserwować po całkowitym wygojeniu. Ale tworzenie kolagenu i odbudowa trwa nadal (około 3-6 miesięcy), powodując wygładzenie i ujędrnienie skóry. Efekt zmian w naskórku jest trwały. Żeby doszło do całkowitej wymiany skóry na nową zabieg należy powtórzyć 2-4 razy w odstępach 4-6 tygodni.
Wiązka laserowa mikroskopijnie „dziurkuje” tysiącami mikrokraterów tworząc charakterystyczną siatkę. W nieuszkodzonych strefach skóry następuje natychmiastowe gojenie przez co skóra intensywnie się regeneruje.