Korekta odstających uszu

Odstające uszy są dla wielu osób powodem kompleksów i złego samopoczucia. Ten defekt kosmetyczny bywa często przyczyną niskiego poczucia własnej wartości i izolacji od otoczenia. Osobom, które borykają się z tym problemem z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna w postaci zabiegu korekty odstających uszu, zwanego otoplastyką. Zabieg ten może być wykonywany już u 6-7 letnich dzieci, których chrząstka łatwo poddaje się modelowaniu.

Wskazania

  • odstające uszy
  • zmniejszone, powiększone płatki uszne
  • defekt płatków usznych np. zawinięcie

Przeciwwskazania

  • ciąża i czas laktacji
  • zaburzenia krzepliwości
  • skazy naczyniowe
  • czynna infekcja skórna w strefie zabiegu

Przed zabiegiem

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, na której zostaną poruszone wszystkie aspekty związane z operacją oraz zlecone niezbędne badania laboratoryjne.

Zabieg

W przypadku korekty odstających uszu wykonywane jest cięcie za małżowiną, a następnie wycinany jest fragment skóry oraz modelowana chrząstka. Wszystko to ma na celu zmniejszenie kąta ustawienia małżowiny w stosunku do ustawienia czaszki. Takie procedury przywracają prawidłowy i anatomiczny kształt ucha.
Ostatnim etapem operacji jest założenie szwów chirurgicznych oraz jałowego opatrunku.
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, po zabiegu pacjent może udać się do domu.

 

Po zabiegu

Szwy zdejmowane są w 5-7 dobie po zabiegu, przy wizycie kontrolnej. Powrót do całkowitej aktywności życiowej następuje po zdjęciu opatrunku, czyli po około tygodniu od przeprowadzonej operacji.
Przez kilka dni po zabiegu pacjent nosi lekki opatrunek w postaci opaski.. Przez 3-4 tygodnie po zabiegu należy zakładać na noc elastyczną opaskę chroniącą uszy. Obrzęk i zasinienie małżowin usznych są normalne po zabiegu i ustępują stopniowo w ciągu 7 – 10 dni. Ostateczne rezultaty zabiegu są widoczne po ok.. miesiącu.

Efekty

PRZED

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PO

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
facebook