Przebarwienia

Przebarwienia

Zaburzenia pigmentacyjne mogą powstawać na różnym tle. Najczęściej powodem jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, ale przyczyną mogą też być zaburzenia hormonalne czy naturalne procesy starzenia. Przebarwienia uwidaczniają się jako zmiany, które są nieco ciemniejsze  od ogólnego kolorytu skóry.

Rodzaje przebarwień

  • Piegi występują głównie u osób o jasnej karnacji. Do ich powstania dochodzi z powodu szybszego tempa produkcji melaniny, które jest uwarunkowane  genetycznie.
  • Plamy soczewicowate są barwy jasno lub ciemnobrązowej, powstają na  skutek nadmiernej proliferacji melanocytów znajdujących się w podstawnej warstwie naskórka. Wynikają z wieloletniej ekspozycji na promieniowanie słoneczne
  • Ostuda to zaburzenie pigmentacyjne wywołane najczęściej zaburzeniami hormonalnymi. Występuje u kobiet w ciąży, w czasie stosowania środków antykoncepcyjnych oraz podczas menopauzy. Ostuda może pojawić się także jako reakcja na leki lub kosmetyki.
  • Przebarwienia pozapalne są powikłaniem przebytych wcześniej dermatoz takich jak trądzik, łupież pstry czy ospa wietrzna.

Każdy zabieg poprzedza konsultacja lekarska, która pozwoli na dobranie najskuteczniejszej metody, indywidualnie dostosowanej do potrzeb Pacjenta.

Proponowane zabiegi

facebook